LANTECH Case erector / case sealer – linka pro uzavírání a kompletaci klopových krabic

ObalyOptimalizace -> Balící stroje -> Zařízení pro uzavírání  a kompletaci klopových krabic (case erector / case sealer)

Automatický stroj pro uzavírání krabic (case erector / case sealer) jsou velmi spolehlivá a konstrukčně odolná zařízení s intuitivním ovládáním. Tento stroj je vhodný pro kompletaci nejčastěji užívaných přepravních krabic FEFCO 201, 200 s nízkou variabilitou rozměrů v dávce.

Tato zařízení významně urychlují produkci při plné automatizaci obalového procesu.  Pokud je zařízení nastaveno a nainstalováno správně do stávající obalové linky, významně urychlí celý proces balení bez prodlevy v produkci.

Chcete se dozvědět více o možnostech instalace zařízení do Vaší provozovny? Zašlete nám dotaz na e-mail poptavky@packung.cz.

SPOLEHLIVÉ ZAŘÍZENÍ

SNADNÉ POUŽITÍ

PODPORA 24/7

BEZPEČNÉ POUŽÍVÁNÍ

PERFEKTNÍ BALENÍ

Rozdělení strojů:

erektor

Case Erector

Skládání a spodní lepení

lantech-case-sealer-cs-random-hs-tape-image-0417-1-2048x1365-1

Case Sealer

Uzavírání a horní lepení

Stroj Case Erector pro skládání a spodní lepení

Zařízení umožnuje složit krabici, která je pevná a přesně složená. Tím se stává krabice ideální pro stohování a transport Vašich produktů.

U standardních krabic pak zvyšujeme efektivitu balení pomocí přesných a pevných rohů boxů – výsledkem je pak lepší stohovatelnost a bez ztrát ve formě volných prostorů mezi jednotlivými krabicemi na paletě.

1

Modelové řady

Modelové řady nabízí různé kombinace užitých technologií – od standardních strojů s rychlostí 10 boxů / min. až po zařízení pro rychlou kompletaci až 30 boxů/min. Rozdíly mezi modely jsou v rychlosti balení a množství zásobníků s možností nastavení individuálních parametrů.

2

Výhody technologie

Odběr hotových krabic ze stroje Case Erector je ergonomický a obsluze zásadně usnadňuje plnění krabic zbožím. Pro ukončení kompletace balení nám slouží automatické návazné zařízení Case Sealer.

3

Total Control System

Tento systém zjišťuje, zda je krabice správně a přesně složená. Při stohování tím stroj zajistí přesnost, pevnost a lepší ochranu produktů.

CASE ERECTOR S MULTIFORMÁTOVÝM ZÁSOBNÍKEM

Nový typ zařízení umožňuje flexibilitu různých typů formátů krabic za použití více zásobníků

 • Možnost více rozměrů krabic
 • Rychlá kompletace
 • Menší půdorys oproti použití více zařízení
 • Snadné plnění zásobníku
multiformat
er_01
er_02
er_03

Zařízení je vyvinuto s ohledem na ergonomiku procesu balení. To umožňuje snadné plněné zásobníku. V základním nastavení má zásobník efektivní hloubku pro plnění 1340mm (odpovídá 220 složeným krabicím vlna B 3mm). Kapacitu zásobníku lze navýšit na míru potřebám provozu.

Automatizované nastavení výšky probíhá pomocí dotykového panelu. Úpravy rozměrů lze snadno přečíst pomocí měřící stupnice.

Úpravy prázdného zásobníku se provádějí manuálně sklopnými páčkami. Úpravy rozměrů lze snadno přečíst pomocí měřící stupnice.

er_04
er_05
er_06

Pro odebrání polotovaru ze zásobníku slouží 8 vakuových přísavek. Poloha přísavek závisí na rozměrech krabice a lze je snadno nastavit pomocí posuvných nosníků.

Přísavky slouží pro uchopení a otevření krabice za pomoci klapek.

Jakmile je krabice zcela otevřena, jsou vnitřní klopy složeny a přeloženy k stěně krabice. Vzdálenost mezi klopami je dána délkou krabice a lze ji donastavit páčkami pomocí měřící stupnice. Kontrolu pohybu a přesnosti provádí fotobuňka.

Ihned poté se uzavřou také vnější klopy. Celá krabice se tedy uzavře do pevné a kompaktní formy. Tato technologie nám umožňuje skládat a uzavírat krabice i s nižší kvalitou lepenky.

Poté, co jsou klopy složeny, zařízení posunuje krabici dále. Během tohoto pohybu je krabice vysunuta z uzavíračů a zasunuta mezi dva transportní pásy. K zařízení je možné doplnit dopravníkový pás, který přesune krabice k operátorům pro plnění zbožím.

Stoj Case Sealer pro uzavírání a horní lepení

Toto zařízení umožňuje přesné uzavření klop a následné lepení krabice. Přesné natvarování krabice je důležité pro správné stohování.

Pokud krabice není dobře složená, balení nedrží pevné hrany je více náchylné na poškození. Je také méně stabilní a může dojít k poškození při transportu.

sealer2

Modelové řady

Modelové řady nabízí různé kombinace užitých technologií:

 • základní stroje (jednoduchá konstrukce, nižší rychlost, lepení za pomocí lepící pásky)
 • standardní stroje (lepení pomocí lepící pásky až 30 boxů/min.)
 • pokročilé stroje (lepení pomocí HOTMELT lepidla, vyšší úroveň automatizace)

Rozdíly mezi modely jsou v technologii lepení, úrovni automatizace a rychlosti

se_2

Výhody technologie

Automatická kompletace pomocí zařízení Case Sealer je jednoduchá a bezpečná.

 • správné a přené skládání klop
 • automatické nastavení šířky
 • oddělovací zařízení zajistí správnou vzdálenost mezi pouzdry
 • nedochází k prodlevám

Celý průběh kompletace můžete vidět v ilustrativním videu v popisu stroje.

VYSOKORYCHLOSTNÍ UNIVERZÁLNÍ CASE SEALER – PRO E-COMMERCE, DISTRIBUCI A LOGISTIKU

Vysokorychlostní linky s možnosti více variant rozměrů krabic zajišťují rychlé uzavírání po naplnění produktu. Jsou vytvořeny pro flexibilitu a rychlost a vhodné pro velký výrobní a distribuční centra s více balícími linkami s jedním uzlem pro uzavírání krabic.

 • Automatické nastavení na základě vstupního balíku
 • Nastavitelné automatizované podávání vstupního materiálu pro předcházení záseků ve výrobě
 • Krabice drží tvar s maximální pevností a ochranou produktů uvnitř
sealer

Máte zájem o další informace o zařízeních pro stavění a kompletaci standardních krabic?

  Start typing and press Enter to search