Ovinování

Ovinovací stroje

Ovinování patří mezi nejrozšířenější způsoby fixace zboží na paletě. Nejčastější využití ovinovacích strojů je za použití průtažných stretch fólií. Stroje na ovinování navíjí stretch fólii na paletu se zbožím, čímž je vytvořen obal, který ochrání zboží nejen před vlhkem, prachem ale i mechanickým poškozením. Fólii není třeba tepelně smršťovat, což významně snižuje energetické nároky balení. Oproti využití smršťovací fólie je nižší i spotřeba materiálu. Ovinování (např. horizontální ovinovačka) je efektivní při balení variabilních a dlouhých předmětů – žaluzie, tyče, nábytek, nadrozměrné spotřebiče.

Naše specializace:

Ruční ovinování

Ruční ovinování

Ruční odvíječe stretch fólie slouží k usnadnění ovinování výrobku či zboží na paletě do průtažné fólie. V naší nabídce najdete jak ruční držáky stretch fólie, tak stolní odvíječe strojní stretch fólie s řezací kazetou.

Stolní odvíječ strojní fólie je vhodný pro ovinování drobných předmětů. Pro balení lze použít strojní i ruční ovinovací fólii až do šíře 500 mm. Výměna fólie je pak velmi snadná díky odnímatelnému držákuŘezací kazeta pak umožní přesný a snadný řez ovinovací fólie.

Strojní ovinovačky

Strojní ovinovačka neboli poloautomatický horizontální ovinovací stroj je vhodný pro balení dlouhých předmětů.

Ideální je pro:

  • koberce
  • látky
  • trubky
  • lišty
  • dlouhé profily a pod.

Tyto stroje je vhodné použít také tam, kde není možné použití páskování (malý obvod balení, nutnost šetrnější fixace). Je vhodný pro provozy se střední balicí kapacitou. Tyto stroje se dodávají se vstupním a výstupním nerezovým pracovním stolkem.

Máte zájem integrovat tento typ stroje do Vašeho obalového hospodářství? Pošlete nám základní informace na poptavky@packung.cz.

Strojní ovinovačky
Ovinovací robot

Ovinovací roboti

Ovinovací roboti jsou vhodným řešením pro provozy, kde není dostatek místa pro ustavení stacionárního ovinovacího stroje. Není tedy nutné zavážet palety přímo ke stroji, stačí pouze robota k paletě se zbožím přemístit a provést její ovinutí. Roboti nejsou omezeni rozměry palet a bez problému ovinou i atypický rozměr palet (což u ovinovacích strojů s točnou není možné). Odpadá také omezení z pohledu hmotnosti palety – lze tedy balit těžké i lehké nestabilní palety.

Podívejte se na videoukázku přímo z našeho provozu.

Stretch Hood

Stretch Hood je vysoce účinný systém balení palet, který se přizpůsobuje rozměrům nákladu. Tento inovativní systém balení palet nabízí více úspor na spotřebním materiálu, vyšší rychlosti balení a lepší celkovou ochranu nákladu. Díky vysoce kvalitní povrchové úpravě, která dodává vašemu paletizovanému produktu navíc přidanou hodnotu, stretch-hood kompletně zajistí bezpečnost při přepravě.

Integrace strojů na výrobu stretch hood vyžaduje komplexnější přístup. Máte zájem o studii proveditelnosti pro Váš provoz? Pošlete nám základní informace na poptavky@packung.cz.

maszyna-stretch-hood
Ovinovací stroje

Ovinovací stroje

Automatické ovinovací (ovíjecí) stroje na ovinování palet jsou vhodné pro provozy s malou až střední balicí kapacitou. Stroj je ve standardu vybaven 2 přednastavenými programy balení pro plně automatický balicí cyklus (obsluha provádí pouze uchycení fólie k paletě před zahájením balicího cyklu a odříznutí fólie po jeho ukončení). Pro balení se používá standardní strojní ovinovací fólie.

Kromě mnoha výhod ve standardní verzi (snadné ovládání, nastavení brzdné účinnosti, volba přednastaveného počtu otáček) lze ke strojům dodat i množství nadstandardních úprav na zakázku.

Máte zájem o další informace o ovinovacích strojích?

    Start typing and press Enter to search