Ochranné hrany a tubusy

ObalyOptimalizace -> Obaly -> Ochranné hrany a tubusy

Kartonové ochranné hrany

Ochranné hrany jsou nejlepším způsobem ochrany rohů zabalených výrobků a ideálním způsobem na fixaci paletové jednotky. Jsou ekonomické a ekologické. Po použití jsou znovu použitelné nebo vhodné na okamžitou recyklaci formou odprodání do sběrných surovin. Vyrábějí se lisováním a lepením více vrstev 100% recyklovaného papíru pod vysokým tlakem. Při výrobě se používají výhradně zdravotně a ekologicky čistá vodou ředitelná lepidla. Zašlete nám Vaši poptávku na poptavky@packung.cz.

Naše specializace:

Standardní papírové hrany

Ochranné hrany jsou nejlepším způsobem ochrany rohů zabalených výrobků a ideálním způsobem na fixaci paletové jednotky. Jsou ekonomické a ekologické. Po použití jsou znovu použitelné nebo vhodné na okamžitou recyklaci formou odprodání do sběrných surovin. Vyrábějí se lisováním a lepením více vrstev 100% recyklovaného papíru pod vysokým tlakem. Při výrobě se používají výhradně zdravotně a ekologicky čistá vodou ředitelná lepidla.

Základní nabídku ochranných hran také najdete na webu BOX48.cz.

Perforované papírové hrany

V případech, kdy je potřeba mít okamžitě k dispozici různé délky ochranné hrany, je ideálním řešením využití perforované papírové hrany. Díky perforaci po celé délce hrany dojde k nastavení vyhovující délky bez nutnosti řezání, hrana se pouze manuálně oddělí. I přes perforaci po celé délce je pevnost hrany zachována.

Perforované papírové hrany
Ochranná hrana s AL vrstvou

AL a PE vrstva

Ochranné hrany lze opatřit praktickou ochrannou vrstvou. Díky vrchní vrstvě, kterou může být buď AL, nebo PE je hrana odolnější proti vlhkosti. Tím dochází ke zvýšení odolnosti celého balení. AL/PE vrstva se doporučuje u paletových jednotek, které jsou během přepravy vystaveny větším vlivům venkovního prostředí. 

Ochranné hrany s povrchovou úpravou jsou vhodné rovněž pro použití ve stavebnictví, jakožto dělící lišty při lití podlah.

PE ochranná hrana

Ochranná hrana z pěnového polyethylenu je praktickou pomůckou při transportu výrobků jako ochrana nábytku (stoly, komody, skříně, kuchyňské linky). Ochranné hrany se také často využívají ve sklářském, strojírenském, elektronickém a automobilovém průmyslu, kde zabraňují poškození zboží a materiálu, chrání proti nárazu a je možné je používat opakovaně.

PE ochranná hrana

Puzzle hrany

Pro dokonalou ochranu palety a zejména jejich rohů dokonale poslouží puzzle hrana. Po její aplikaci je chráněn okraj palety a tím i zboží uvnitř.

Puzzle hrany eliminují nejčastější nebezpečí poškození rohů výrobků, zboží, při manipulaci, transportu.

Papírové tubusy

Papírové dutinky jsou vyráběny navíjením vrstev papíru, kterou vede vodící hřídel o požadovaném průměru. Možnosti využití jsou rozsáhlé – výztuha paletových kartonů, navíjení fólií, textilní průmysl, stavební systémy apod. Jsou vyráběny v různých průměrech a délkách dle individuálních potřeb zákazníka. Po spotřebování přidaného materiálu je možné trubice plně recyklovat nebo opětovně využít.

Vrchní části trubic je možné potisknou dle potřeby, použít speciální ovinovou vrstvu pro zdrsnění atp. Nabízíme i dutinky kónické – křížové (kuželové), které se primárně používají na průmyslové vinutí v textilním průmyslu.

Speciálním typem dutinek pak jsou tzv. konvolentní dutinky (jedno vinutí papíru – ne spirálově)

U Profily

Papírový U profil perfektně funguje jako tlumič otřesů u Vašeho výrobku. Primárně chrání před poškrábáním a poškozením během přepravy, aniž by navyšoval objem nebo váhu produktu. Tato plně recyklovatelná ochrana produktů z lepenky je dokonalým víceúčelovým a ekologickým řešením pro mnoho variant aplikací (dveře, okna, desky, panely, trubky, profily atd.). Pomocí tisku ve vysokém rozlišení může být navíc i nositelem značky na Vašem obalu.

Papírové desky

Papírová deska (Flatboard) je plně recyklovatelný kartonový produkt nabízející nekonečné možnosti využití. Je určen k nahrazení těžko recyklovatelných materiálů, jako jsou dřevovláknité desky, dřevovláknité desky se střední hustotou (MDF) a dřevotřískové desky. Díky své odolnosti, kvalitě a rozměrům na míru jsou ploché papírové desky v oblibě mezi různými odvětvími.

Ploché desky jsou také k dispozici v rolích, což umožňuje jejich okamžité použití. Pokud potřebujete desky různých délek, můžete je řezat přímo z role. Tímto způsobem minimalizujete plýtvání materiálem.

Papírové desky

Čtvercové tubusy

Lorem ipsum

Máte zájem o další informace o ochranných hranách?

    Start typing and press Enter to search