Páskování

ObalyOptimalizace -> Balící stroje -> Páskování

Vázací pásky a spony

Páskovací stroje, páskovače a páskovačky se využívají k pevné fixaci balených předmětů vázací páskou, což umožňuje snadnější manipulaci, bezpečný transport, spolehlivé a pevné uzavření krabice se zbožím, spojení částí zboží do jednoho celku a ochranu zboží před neoprávněným otevřením. Další výhodou páskování vázací páskou jsou minimální náklady na vázací materiál.

Při páskování je produkt obveden vázací páskou, která je poté utažena a spojena buď sponou nebo prostřihem či svarem. Páskování je ideální způsob fixace pro trubky, tiskoviny, kartóny, dřevo či stavební materiál.

Více informací o spotřebním materiálů uvádíme na stránce o vázacích páskách a sponách.

Naše specializace:

Ruční páskování

Ruční páskování

Ruční páskovače jsou vhodné pro páskování předmětů ocelovou páskou bez použití spony. Spoj je proveden průstřihem pásek (pevnost ve spoji až 8 000 N ). Tyto páskovače jsou vhodné zejména pro páskování předmětů s jednou rovnou plochou:

  • bedny
  • cihlářské a dřevařské výrobky
  • zboží umístěné na paletách apod.

AKU a pneumatické páskování

Ruční akumulátorové páskovače (napínače) jsou určené pro páskování palet a rozměrnějších předmětů v místech, kde není možné použít síťové napájení nebo přívod vzduchu. Pro páskování se používá polyesterová textilní (PES) nebo kompozitní páska a drátěné spony.

Pneumatické napínače jsou pak určeny pro napínání polyesterové textilní nebo kompozitní pásky. Své uplatnění především nalezne v provozech s vyšší kapacitou páskování. Seřizování utahovací síly se provádí pomocí regulace tlaku stlačeného vzduchu.

AKU a vzduchové páskování
Automatický páskovací stroj

Paletové páskovací automaty

Automaty využité pro páskování poskytuji ergonomické a nákladově efektivní řešení pro aplikace vertikálního páskování palet pro provozy s nižší balicí frekvencí.
Jsou vhodné pro provozy s nižší až střední balicí kapacitou a jsou to lehké a kompaktní stroje (vedle palety se snadno pohybuje). Jsou mobilní s nutností připojení k elektrické sítinebo s použitím bateriového modulu. Jsou opatřeny kanálkem pro snadné a přesné zavedení pásky pod paletou a oproti ručním páskovačům mají vyoskou životnost. Napnutí pásky lze přesně nastavit pomoci ovladače na hlavním panelu.

Odvíječ PP/PET pásky

Odvíječe vázacích pásek jsou vhodným pomocníkem usnadňujícím práci při páskování. Každý odvíječ disponuje odkládacím boxem pro páskovací příslušenství jako jsou uzavírací spony, nářadí atd. Na trhu můžete vybrat buď plně mobilní varianty s kolečky nebo přenosnou formou.

Doplňkem k bubnovému odvíječi pásek je pak tyč, která napomáhá rychlejšímu obtočení pásky kolem palety nebo rozměrnějšího balení. Páska se pak na tyč jednoduše uchytí a s tou se pak dále manipuluje.

Odvíječe

Máte zájem o další informace o páskovacích strojích?

    Start typing and press Enter to search