Balící fólie

Fólie packung

Profesionální paletizace je věda. Rádi bychom vám ukázali několik účinných vychytávek, jak pomocí různých typů balící fólie a proložek zpevnit a zajistit Vaše zboží na paletě. Nejčastější formou fixace je stretch fólie (ať už transparentní nebo černá) s různým podílem recyklátu a různými sílami a váhou. U role fólie je třeba si ale také uvědomit váhu vnitřní dutinky. Vzhledem k široké variabilitě produktů nás neváhejte kontaktovat a společně vybereme fólii splňující Vaše požadavky. Zašlete nám Vaši poptávku na poptavky@packung.cz.

Naše specializace:

BOPP fólie

BOPP fólie

BOPET fólie

BOPET fólie

mechanicke_testovani_reklama2

LDPE fólie

Materiálem je nízkohustotní polyethylen běžně označovaný jako polyetylén (PE-LD). Vyrábí se v provedení plochá fólie, polohadice, hadice a hadice s bočními sklady. Fólie vyrobené z LDPE jsou průhledné (zákal stoupá se zvyšující se tloušťkou). Jsou příjemné na dotek. Vyrábějí se jako kluzné nebo ne kluzné v tloušťce od 25 do 200 mikronů (0,025 – 0,200 mm). Teplem se deformují. Tepelná odolnost je -50 až +85 °C. Svařují se teplem, čelistmi vyhřívanými impulsním zdrojem nebo kontinuálně.

LDPE fólie

Použití v obalové technice, buď přímo jako obaly zboží, nebo jako výchozí materiál pro výrobu různých obalů předmětů pro spotřební a potravinářský průmysl bez ostrých výčnělků způsobujících protržení fólie. Fólii je možné dodávat s barevnými potisky dle přání zákazníka. Je vhodný k výrobě odnosných tašek, pytlů a specifických obalů. Transparentní (čirý) nebo probarvený do max. 2 % je použitelný pro styk s potravinami.

HDPE fólie

HDPE materiál je vysokohustotní polyethylen označovaný též jako mikroten – vyrábí se v provedení plochá fólie, polohadice, hadice a hadice s bočními sklady. HDPE je tenká fólie (v tloušťce od 8 do 40 mikronů), oproti běžným fóliím z LDPE má matovější povrch, je tužší, více mačkatelná s charakteristickou šustivostí.

Fólie HDPE se používá v obalové technice, buď přímo jako obaly zboží, nebo jako výchozí materiál pro výrobu různých obalů předmětů pro spotřební a potravinářský průmysl bez ostrých výčnělků způsobujících protržení fólie. Fólii je možné dodávat s barevnými potisky dle přání zákazníka. Je vhodný k balení potravin jako transparentní (čirý) nebo probarvený do max. 2 %. Používá se také k výrobě odnosných tašek, sáčků a přířezů na potraviny nebo pytlů na odpad.

HDPE fólie
BOPP fólie

BOPP fólie

BOPP fólie představuje skvělou variantu pro balení potravin, kosmetiky, papírenských potřeb, květin či cigaret. Jde o teplem smrštitelnou polypropylenovou  transparentní fólii s možností vlastního potisku. Díky velké teplotní svařovací síle a výborné horké přichytitelnosti je možné obě strany obalu svařit, což produktu poskytuje stoprocentní ochranu před vlhkem a jinými vnějšími vlivy.

BOPET fólie

BOPET, tedy biaxilárně orientované polyesterové fólie nabízí velmi širokou škálu využití například v potravinářství, polygrafickém průmyslu, zdravotnictví i v technickém odvětví. Díky své flexibilitě a tvarové přizpůsobitelnosti jsou vhodné i pro dekorativní účely a jako obalový materiál pro luxusní zboží. Tyto fólie je možné dále zpracovat koronováním, metalizováním či chromováním, aby bylo dosaženo žádoucího povrchu a odstínu pro následný potisk.

Placeholder

Franišeček dodá produkt

Stretch folie

Stretch fólie

Stretch folie jsou praktickým pomocníkem pro fixaci předmětů a ochrana výrobků před poškrábáním. Důležitými parametry při výběru jsou gramáž, průtažnost, váha dutinky.

Ruční i strojní fólie

Stretch fólie nabízíme ruční i strojní, transparentní i barvené, různých tlouštěk. Ideální k stahování palet a skupin zboží. Naše fólie jsou na námi vyráběných dutinkách, tedy garantujeme stanovenou váhu dutinky a samotné fólie. Nově nabízíme i nízkomikronážní fólie ruční i strojní od 10-15 mikronů, kde je zaručená garance úspory materiálu při balení.

Recyklovaná stretch fólie

Koextrudovaná stretch balící fólie – film s přímesí 80% recyklovaného materiálu. Při výrobě se využívá 9 vrstvý proces lití, vnitřní strana fólie je přilnavá. I přes vysoký podíl recyklátu je folie vhodná pro veškeré typy balení. Fólie je částečně průhledná s mírným zeleným probarvením.

Recyklovaná stretch folie eko

Máte zájem o další informace o fóliích?

    Start typing and press Enter to search