Lepící pásky

ObalyOptimalizace -> Obaly -> Lepící pásky

Lepící pásky packung

Správně zvolená a kvalitní lepící páska představuje podstatnou součást spolehlivého balení. Základním faktorem pro výběr lepící pásky není pouze materiál podkladu, ale také podmínky prostředí, ve kterém je páska aplikována, následná odolnost vůči teplotě či UV záření během uskladnění, míra a rychlost přilnavosti a snadnost aplikace. Přesně to jsou základní faktory optimalizace lepící pásky.

Nabízíme rozmanitou škálu lepících pásek od nejběžnějších akrylátových lepících pásek, přes vysoce přilnavé a odolné hotmelt pásky až po solventní lepící pásky pro aplikaci v extrémních podmínkách. Nevíte si rady se správným výběrem nebo máte specifické požadavky na funkci či vlastnosti lepících pásek jako je například šíře pásky? Zašlete nám Vaši poptávku na poptavky@packung.cz.

Rozdělení lepících pásek:

Hotmelt lepící páska

Lepící páska HOTMELT

Široká transparentní lepící páska, která zajišťuje komfortní a bezpečné uzavření papírové krabice.

Lepící páska s hotmelt lepidlem je vhodná pro použití na větší rozměry krabic a výrobků. Toto hotmelt lepidlo složené ze syntetického kaučuku má oproti akrylátovým lepidlům výhodu okamžité přilnavosti i při nízkých teplotách, lze s ní tedy snadno pracovat i v nevytápěných skladech při teplotách okolo 15-21°C a zalepenou zásilku lze posléze přemístit i do mínusových teplot.

V místě zalepení Hotmelt lepící páskou je utvořen mimořádně pevný spoj, který lze přerušit pouze s viditelným poškozením krabice.

Lepící páska AKRYL

Lepící páska s akrylátovým lepidlem je vhodná pro méně náročné prostředí. Jedná se o nejběžnější typ lepící pásky pro své univerzální použití a snadnou aplikaci.

Akrylátové lepidlo na vodní bázi je zároveň nejvíce ekologickou variantou ze všech druhů lepidel používaných na lepících páskách. Oproti jiným lepícím páskám dosahuje nejvyšší přilnavosti až během několika hodin, nicméně životnost spojení je pak vysoká. Akrylové lepidlo má také vysokou odolnost proti UV záření a nevysychá. Není však příliš vhodné pro nanášení v nízkých teplotách, doporučené rozmezí pro bezproblémové použití je 5-45°C.

Akrylová lepící páska
Solventní lepící páska

Lepící páska SOLVENT

Kvalitní lepící páska pro náročnější lepení. Celková síla filmu vč. lepidla je 43my. Solventní lepidlo je složeno z přírodního kaučuku a pryskyřice a řadí se mezi historicky nejstarší lepidla.

Lepící pásku Solvent je vhodné aplikovat při teplotách v rozmezí 15-20°C, nicméně posléze poskytuje kvalitní spoj odolný nízkým i vysokým teplotám od -30°C do 70°C. Výhodou solventní lepící pásky je vyšší přilnavost než u akrylátových a hotmelt lepících pásek. Vytvoří tedy okamžitý pevný spoj na jakémkoliv materiálu, a to i v prašném, mastném či vlhkém prostředí. Lepící pásku Solvent nelze odlepit bez viditelných stop na krabici. Odolnost solventního lepidla je snížena působením silného UV záření či chemikálií.

Papírová lepící páska

Lepící páska z kraftového papíru s kvalitním lepidlem ve stejné barvě jako Vaše krabice na míru. Vysoce přilnavá lepící páska pro nerozpojitelný spoj. Výraznou výhodou je nezávadnost papírové pásky a jednoduchost recyklace obalu po použití, protože není nutné separovat plast a papír. Je vhodná pro lepení lehčích a středně těžkých kartonových krabic. Papírová páska umožňuje snadnou aplikaci a lze na ni oproti jiným páskám psát a razítkovat. Po odstranění lepící pásky je viditelné poškození kartonu. 

Papírová lepící páska
Filamentní lepící páska

Filamentní lepící páska

Pomocí filamentní lepící pásky můžete snadno zpevnit obaly všude tam, kde je třeba držet tvar. Používá se jako výztuž k víkům a spodním dílům krabic na míru. Je velmi pevná, přilnavá a odolná vůči přetrhnutí. Pevnost filamentní lepící pásky je dána podélnou výztuhou ze skleněných vláken. Ještě vyšší pevnost poskytuje filamentní páska s kříženými vlákny. Další výhodou je vodotěsnost a částečná odolnost proti UV záření.

Optimalizace lepící pásky – Rozdělení dle barevnosti:

Transparentní páska

Transparentní páska

Lepící páska hnědá Havana

Hnědá páska HAVANA

Jednobarevná páska

Jednobarevná páska (modrá, zelená,…)

Vícebarevná páska

Vícebarevná páska (s potiskem)

Transparentní lepící páska

Transparentní čirá lepící páska

Hnědá lepící páska HAVANA

Hnědá lepící páska havana

Jednobarevná lepící páska

Jednobarevná lepící páska

Vícebarevná lepící páska s potiskem

Lepící páska s vlastním potiskem

Ukázka automatizace lepení krabice AKRYL lepící páskou

Máte zájem o další informace o lepících páskách?

    Start typing and press Enter to search