Vázací pásky a spony

ObalyOptimalizace -> Obaly -> Vázací pásky a spony

Vázací pásky

Vázací pásky slouží pro zabezpečení malých předmětů i velkého exportního zboží o vysoké hmotnosti na paletě. Jsou vhodné pro zpevnění a uzavření zásilek. Nabízíme různé typy vázacích pásek jako jsou PP pásky, PES pásky, PET pásky či EPP pásky. Tento typ vázacích pásek je vhodnou alternativou k ocelovým páskám. Jsou odolné, lehké, odolné vůči vlhkosti a chemikáliím. Tyto pásky jsou vhodné pro automatické i ruční napínače a jejich manipulace je mnohem jednodušší než s ocelovými. Spony slouží pro stahování vázacích pásek, používáme různé druhy spon na základě jejich vlastností. 

Vázací pásky se dělí dle použitého materiálu, ale také podle šířky a tloušťky pásky, délky návinu, pevnosti v tahu, a případně průměru a délky dutinky. Pro správný výběr produktu nám zašlete Vaši poptávku na poptavky@packung.cz

Naše specializace:

PP vázací pásky

Vázací pásky PP jsou vyrobené z polypropylenu a jsou určené pro ruční i strojní páskování. Používají se na vázání lehkých paletových jednotek, převazovaní krabic se zbožím, svazování tiskovin. Výhodou PP pásek je jejich velmi nízká cena a hmotnost. Možnost potisku pásek a modifikace barev (standardní černá, bílá, modrá, červená apod.).

 

PET vázací páska

PP vázací pásky jsou určeny pro ruční i strojí páskování a vhodné pro svazování tiskovin, menších i větších krabic, kartonů a zásilek na paletách. Výhodou oproti ocelovým páskám je nízká hmotnost, zároveň nekorodují a díky zaobleným hranám jsou šetrnější. Pásky se sponkují kovovými nebo plastovými sponami a svařují se teplem či ultrazvukem. PP pásky jsou dostupné ve více barvách a umožňují vlastní potisk dle přání zákazníka.

Spoj je možné provést vázací sponou nebo svárem pomocí ručního či automatického páskovacího zařízení.

 

PES vázací pásky

Vyvinuté speciálně jako moderní a ekologická náhrada ocelových pásek, s možností širokého využití ve všech odvětvích průmyslu. Jedinečný spoj umožňuje opětovné utáhnutí, nebo použití pásky. Vysoká elasticita dovoluje pásce absorbovat objemové změny. PES pásku doporučuje mezinárodní sdružení železničních přepravců v předpisech RIV pro fixaci materiálů na vagóně.

Výhodou PES vázacích pásek je tvarová paměť. Jsou vhodné pro svazování  těžkých zásilek např. kovových dílů, dřeva či stavebních prvků. Pásky jsou oproti ocelovým páskám měkké, nepodléhají korozi a neničí tak povrch zásilek. Jsou určeny pro ruční páskování za pomoci sponek. Umožňují opakované použití.

PES páska
PET vázací páska

PET vázací pásky

Vázací pásky PET jsou vyrobené z polyesteru a jsou určené pro ruční i strojové páskování. Používají se na vázání těžkých paletových jednotek a objemově nestabilních balíků. Výhodou PET pásek je jejich vysoká pevnost, dobrá elasticita a relativně nízká hmotnost. PET pásky jsou vyráběny z recyklovaného materiálu a to převážně z PET lahví s přidáním aditiv. Rozměry PET pásky jsou stanoveny dle pevnostního a teplotního zatížení.

Mezi výhody PET pásek patří:

  • ekonomická úspora;
  • efektivnější a modernější balení;
  • lepší manipulace obsluhy;
  • páska nekoroduje a neznehodnocuje přepravované zboží.

 

EPPT vázací pásky

EPP vázací pásky jsou ražené polypropylenové pásky s vysokou průtažností a zpětnou pamětí. Využívají se zejména pro upevnění zásilek, které během transportu zmenšují svůj objem a obvod jako jsou například těžce stohovatelné stavební materiály, papírenské zboží a jiné. Svařují se teplem a spojují se pomocí spon. 

 

EPP vázací páska
Spony k vázacím páskám

Spony

Spony slouží pro stahování vázacích pásek používáme různé druhy spon na základě jejich vlastností. 

Druhy spon:

  • Ocelová spona se používá se k ručnímu páskování kartonů, volně ložených výrobků i zboží na paletách. 
  • Zinková spona se používá pro pevný spoj. 
  • Fosfátová spona pak má vyšší koeficient tření. 
  • Plastové spony vynikají svou jednoduchostí, ale jejich nevýhodou je nižší pevnost, proto nejsou vhodné k vázaní těžkého zboží.

Ochranné plastové hrany pod vázací pásku

Plastové rohy chrání hrany a rohy baleného produktu, anebo samotné vnější část obaly při páskování. Zabraňují přímému kontaktu vázací pásky při napínání a povrchu páskovaného zboží. Dokonalá ochrana vůči protržením balení při páskování. K dispozici je varianta bez trnu či s trnem pro spolehlivější fixaci.

Ochranné hrany pod vázací pásku

Ukázka páskování s vázací páskou PP pomocí napínače

Máte zájem o další informace o vázacích páskách?

    Start typing and press Enter to search