Výplňový a fixační materiál

ObalyOptimalizace -> Obaly -> Výplňový a fixační materiál

Dekorační výplňový materiál

Pokud máte malou výrobu nebo zasíláte zboží a nepoužíváte krabice na míru, určitě se Vám budou hodit výplně které tlumí nárazy a chrání povrch produktů před odřením. Mnohdy je za výplň považována bublinková folie, která je ale vhodná spíše jako obalový materiál. Její obrovskou nevýhodou je vysoká cena a nutnost velkého množství pro vyplnění zásilky, která se tím stává jak neekonomickou tak neekologickou. 

Volba vhodné fixace záleží na obsahu krabice a míře volného prostoru okolo baleného produktu. Packung nabízí celou škálu materiálů od mačkaného papíru, přes vzduchové výplně až po biodegradabilní materiál, který je naprosto šetrný k životnímu prostředí. Vaši poptávku nám zašlete na poptavky@packung.cz.

Naše specializace:

Papírová výplň

Papírové výplně

Papírové výplně představují jak ekonomickou, tak ekologickou variantu univerzální výplně pro různé druhy zásilek. Spolehlivě chrání křehké zboží před riskantními posuny v krabici a umožňuje opakované použití. Oproti vzduchovým polštářům snadněji zaplňuje i menší skuliny a nesetřepává se jako sypaná výplň. Pro pohodlné odvíjení je mačkaná papírová výplň balena v papírové krabici.

Výhodnou variantou pro firmy s nižší spotřebou fixačních materiálů je sada obsahující ruční stroj PAPERFIX na mačkání papíru se snadnou montáží a 1 balík vhodného fixačního papíru. Další varianty společně s typy obalových technik naleznete na naší stránce Flo-pak.

Papírové vzduchové polštáře

Kombinací papírové výplně a vzduchových polštářů vznikly papírové vzduchové polštáře. Tyto výplňové materiály nacházejí uplatnění zejména tam, kde je kladen důraz na jednodruhové balení. Ideální je tak tato výplň v kombinaci s kartonovou krabicí a papírovou lepící páskou. Takto zabalené zboží přijde k zákazníkovi ve 100% recyklovatelném materiálu. 

Papírové vzduchové polštáře
Papírové dekorativní výplně pro dárková balení

Papírové výplně pro dárková balení

Nabízíme více variant přírodních výplní vhodných pro dekorativní účely. Mezi velmi oblíbené patří využití dřevité vlny či papírové trávy. Spolehlivou ochranu a zároveň vysokou estetickou úroveň dodá vašim zásilkám nebo dárkovým balením děrovaný fixační papír PaperWrap. Univerzální a opakované použití při fixování křehkých předmětů poskytuje papírová stříž, jako levná a ekologická varianta výplňového materiálu.

Plastové vzduchové polštáře

Vzduchové polštáře jsou nejlehčí variantou pro výplň volného prostoru do vaší papírové krabice. Účinně tlumí nárazy a chrání povrch produktů před odřením. Je možné zakoupit již nafouknuté vzduchové polštáře nebo při větším odběru zvážit zakoupení stroje na nafukování vzduchových polštářů a výrazně tím zmenšit plochu nutnou ke skladování výplňových materiálů.

plastove_vzduchove_polstare
Produkt Ks/Bal. Ks/Pal. Délka na roli
Air Cush! on LSTANDARD PLUS /38cm/l7cm 1 140 300
Air Cushion M STANDARD PLUS /38cm /17cm 1 140 300
Air Cushion S STANDARD PLUS /38cm /17cm 1 140 300
Air Cush! on BASIC M STANDARD PLUS /38cm /17cm 4 192 300
Air Pillow STANDARD 21cm/12cm 1 144 500
Air Cushion M EXTRA STRONG 37,5cm/17cm 1 140 250
Flo-pak tělíska

Flo-pak

Tělíska Flo-pak jsou rychlým a jednoduchým výplňovým materiálem, který je vhodný pro ruční plnění ale i pro plně automatické odesílací systémy. Tělíska jsou ideální pro balení různorodých výrobků nebo pro obtížné tvary k zabalení klasickými obalovými prostředky. Jsou dostupná v klasické variantě, při které je ideální formou likvidace spalování ve spalovně. Pokud ale jejich cesta skončí v přírodě, zcela se rozloží v intervalu od 9 do 60 měsíců. Ekologičtější variantou jsou tělíska Flo-pak složená z kukuřičného škrobu, vody a maximálně 20% PVA. 

Vzduchové polštáře z recyklovaného materiálu PCR 30%

Ekologičtější variantou jsou biodegradabilní vzduchové polštáře s vylepšeným složením. Stroj je schopen produkovat až 24 vzduchových polštářků za minutu. V každé roli je přibližně 10 000 výplňových polštářků. Průměrně tedy spotřeba 1 role trvá 42 min. Vzduchové polštáře jsou nejlehčí variantou pro výplň volného prostoru do vaší papírové krabice. Účinně tlumí nárazy a chrání povrch produktů před poškozením.

vzduchove-posltare

Máte zájem o další informace o výplňových a fixačních materiálech?

    Start typing and press Enter to search