Dopravníky a jednoúčelové stroje na zakázku

ObalyOptimalizace -> Balící stroje -> Dopravníky a jednoúčelové stroje na zakázku

Dopravníky

Integrace dopravníků, dopravníkových systémů významně zefektivňuje interní logistiku podniku. Pro Váš provoz můžete zvolit jak standardní řešení pomocí modulárních typů dopravníků, tak i konstrukční řešení přímo na míru dle Vašich požadavků. Z hlediska možností technologie je možné zvolit:

  • gravitační (nepoháněné) dopravníky
  • motorické dopravníky
  • přímého či zatáčkovité tvary dopravníků
  • válečkové dopravníky
  • dopravníky s plastovými kladičkami
  • pásové dopravníky.

Motorické dopravníky pak mohou být vybaveny plynulou regulací, zpětným chodem, automatickou závorou či elektronickým rozhraním pro propojení s řízením výrobní linky.

Navrhujete distribuční centrum, nebo hledáte způsoby jak urychlit průchod zakázky Vaším podnikem? Zašlete nám Vaši poptávku s popisem situace a základními daty o provozu na poptavky@packung.cz.

Naše specializace:

Gravitační dopravník

Gravitační dopravníky

Gravitační dopravníky bez pohonu slouží k přepravě produktů a obalů, a to manuálně nebo na základě gravitace sklonem dopravníku. Dopravníky mohou být buď přímé nebo zatáčkovité, na výběr jsou typy s ocelovými či plastovými válečky nebo s polyamidovými či ocelovými kladičkami pro náročnější provozy. Výhodou gravitačních dopravníků je jejich jednoduchost a tedy neporuchovost, spolehlivost a univerzálnost. Dopravníky jsou galvanicky zinkované.

Roztažitelné dopravníky umožňují vytvoření jak přímých tak zatáčkových dopravních tratí se zatáčkou až o 180°. Sklon je možné libovolně nastavit díky výškově stavitelným nohám, které se navíc dají vybavit kolečky pro snadnější manipulaci. Roztažitelné dopravníky jsou vhodné zejména pro přepravu zboží s hladkým, rovným povrchem (jako například kartonové krabice) a mimo jejich využití navíc šetří místo díky své skladnosti.

Modulární dopravníky umožňují vytvořit dopravníkovou trať skládáním rovných či obloukových modulů. Jsou vhodné pro provozy se stabilním využitím dopravníku.

Motorické dopravníky

Motoricky poháněné dopravníky nabízíme ve více typech. Roztažitelné válečkové dopravníky s pohonem jsou univerzální variantou pro sestavení přímých i zatáčkovitých tratí se spádem i bez. Vzhledem k válečkům jsou vhodné pro přepravu zboží s rovným dnem. Přímé válečkové dopravníky s řetězovým pohonem mají specifické využití v provozech s proměnlivou rychlostí.

Motorický dopravník
Pásový dopravník

Pásové dopravníky

Pásové dopravníky s plynulou regulací posuvu slouží k přepravě produktů rozmanitého tvaru i sypkého zboží. Jsou vhodné spíše k přepravě na krátkou vzdálenost. Teleskopické pásové dopravníky usnadňují nakládku a vykládku kusového zboží z kamionů či kontejnerů. Nabízíme škálu pásových dopravníků o více velikostech pro různé účely. Mohou být určeny ke stabilnímu umístění nebo je lze vybavit kolečky a libovolně je přesouvat.

Speciální dopravníky

Nabízíme sestavení jednoúčelových dopravníků na míru přímo dle vašich požadavků. Je možné zkombinovat více typů dopravníků a uzpůsobit konstrukci pro jakýkoliv typ provozu a přepravovaného zboží. Pro optimalizaci výrobního procesu je možné dopravníky vybavit například plynulou regulací, zpětným chodem, automatickou závorou či elektronickým rozhraním pro propojení s řízením výrobní linky.

Speciální typy dopravníků pak můžete propojovat s libovolným typem balících strojů, ať už se jedná o:

Speciální dopravník
Vizualizace balícího centra
Reálná vizualizace balícího centra
Reálná vizualizace balícího centra

Alternativní návrh balícího pracoviště

Jednoúčelová zařízení pro balící pracoviště

Navrhujeme modulová řešení, kdy jednotlivé moduly linky mohou být dodány jednotlivě, postupně a některé součásti linky lze také zcela vyloučit. Naopak na míru nabídky je možné další moduly, které nejsou součástí návrhu, k lince přidat a zvýšit tak míru automatizace linky (tisk etiket, automatické zavření kartonu, lepení, vkládání výrobku do kartonu,…).

Častou součástí linky jsou formátovací stroje Panotec.cz. který na základě rozměru výrobku, získaných pomocí unikátního čárového kódu každého výrobku, vyrobí předem definovaný typ kartonu přesně dle rozměrů aktuálně baleného výrobku.

Před umístěním výrobku do kartonu lze nainstalovat zařízení pro aplikaci stretch fólie. Přesun výrobku mezi jednotlivými fázemi zabalení lze zajistit pomocí automatického dopravníkového systému.

Studie automatického balícího pracoviště na míru

Layout automatického balícího pracoviště

Máte zájem o další informace o dopravnících?

    Start typing and press Enter to search